Loppisen har stängt för säsongen

Barbro har nu (26 september) stängt loppisen för sommarsäsongen 2017. Vi tackar alla som skänkt saker till oss och alla som har handlat. Det betyder mycket för bygdegårdsföreningen!  Massor med tack till Barbro också för att hon håller den i så fin ordning.

Barbro hälsar att det fortfarande går bra att skänka saker till loppisen, hon kommer som vanligt att ha en Adventsloppis inne i skolan, i år blir det den 25 november.

När du skänker saker till loppisen ber vi dig att ställa in dem i det speciella ”avlämningsrummet” som finns på gaveln till den stora loppisboden, dörren längst bort. Har du större saker du vill skänka – hör av dig till Barbro Gunnarsson, 070-299 47 86, och avtala tid med henne.

Vi har två bodar som håller öppet dygnet runt under sommarhalvåret (men utan belysning inne så dagtid är att rekommendera) – med många fina småsaker och några möbler. Alla eventuella intäkter tillfaller bygdegårdsföreningen.