Loppisbodarna juni 2024

Loppisboden har öppet för säsongen 2024

Vi har två bodar, som håller öppet dygnet runt under sommarhalvåret, med många fina småsaker och några möbler. Alla eventuella intäkter tillfaller bygdegårdsföreningen. Måndagen 25 mars 2024 så öppnade Barbro loppisen för säsongen, och räknar med att hålla den öppen hela sommaren och stänger i september/oktober när vädret blir för ruggigt.

Vill du skänka saker till loppisen, ber vi dig att ställa in dem i det speciella ”avlämningsrummet” som finns på gaveln till den stora loppisboden, dörren längst bort. Har du större saker du vill skänka – hör av dig till Barbro Gunnarsson, 070-299 47 86, och avtala tid med henne. Bygdegårdsföreningen tackar ödmjukast alla inlämnare, kunder och Barbro för hennes fantastiska arbete med att hålla loppisen igång och göra den till det smultronställe det är. Välkomna att fynda!